1. Kdo se bude o mé dítě starat?

Děti budou po dobu celého tábora pod dohledem našich zkušených pracovníků. Jedná se buď o dlouhodobě spolupracující jedince nebo o kvalifikované budoucí pedagogy. Každý vychovatel je před pobytem řádně proškolen ze všech oblastí, s nimiž se na pobytu setká, ať už se jedná o programovou náplň, organizační záležitosti, ale samozřejmě i z první pomoci a z bezpečnostních pravidel pro práci s dětmi.

Na letních táborech jsou u jednoho oddílu natrvalo přiděleni dva plnoletí jedinci, kteří se v péči o děti střídají a při náročnějších aktivitách jsou u skupiny dětí oba. I v rámci pobytu se věnujeme zdokonalování našich vychovatelů v různých oblastech, ať už jsou to různé sportovní dovednosti nebo školení z oblasti pedagogiky. Celou noc pak nad dětmi bdí noční hlídač, který zajišťuje bezpečí dětí a dohlíží nad dodržováním nočního klidu. Po celou dobu pobytu je v areálu přítomna zdravotnice či zdravotník s patřičnou kvalifikací, kteří pečují o zdravotní stav dětí a na něž se může vaše dítě obrátit s jakýmkoli problémem.

2. Co mám dítěti na pobyt sbalit?

Každé dítě musí mít povinně: boty na běhání (na míčové hry), nepromokavou obuv (holinky, outdoorová obuv, goratex), pantofle nebo sandály (na přezutí do klubovny či na pokoj), nepromokavou bundu s kapucí (nebo pláštěnku), pokrývku hlavy (ochrana před sluncem), 2× oblečení vhodné na sport a hry v lese, a to na teplé i chladné počasí (kraťasy, trička, tepláky, svetr), oděv na spaní, láhev na pití (od 0.5 l do 1 litru), funkční baterku. Nebude-li dítě něčím z výše uvedeného vybaveno, může se stát, že se proto nezúčastní některého z programů.

Doporučené věci: kalhoty, triko s dlouhým rukávem nebo mikina, několik triček s krátkým rukávem, dostatek spodního prádla a ponožek, dostatek kapesníků, 2× teplé ponožky, ručník, toaletní potřeby (zejména mýdlo, kartáček na zuby, pasta na zuby), sluneční brýle, psací potřeby, plátěný pytel na špinavé prádlo, příruční zavazadlo vhodné na výlety. Dále je možné si s sebou vzít hračku, knížku, hudební nástroj nebo společenskou hru.

Věci dětem sbalte do kufru (lze umístit do úložného prostoru postele nebo pod postel). Mladší děti je třeba důkladně seznámit s obsahem zavazadla; seznam věcí je dobré jim vylepit na vnitřní stranu víka kufru. Provozovatel neručí za cennosti, které si dítě s sebou na tábor přiveze. Mobilní telefony nedoporučujeme z důvodu možných krádeží, nejsou vhodné ani z psychologického hlediska.

3. Jaký bude program v případě nepřízně počasí?

Ve střediscích je dostatek prostor vhodných k programu v případě, že počasí nedovolí realizovat program venku. Na nepřízeň počasí jsme připraveni; v táborovém skladu si mohou vychovatelé zapůjčit celou řadu deskových her a jiných rekvizit potřebných ke hrám v klubovně.

4. Má-li mé dítě zdravotní omezení (např. astma), jak budu mít zaručeno, že se tuto informaci dozví vychovatel, který má mé dítě ve skupině?

Při příjezdu dětí na pobyt probíhá tzv.vstupní zdravotní prohlídka. Každé dítě je prohlédnuto zdravotníkem za přítomnosti vychovatele a zároveň při této prohlídce zdravotník na základě odevzdaných zdravotních tiskopisů (lékařské potvrzení a bezinfekčnost) informuje vychovatele o veškerých zdravotních omezeních, pravidelně užívaných lécích a jiných případných potížích svěřeného dítěte.

5. Pojede-li můj syn na tábor s kamarádem, budeme mít zaručeno, že budou spolu v oddíle a na pokoji?

Ano, pokud splníte následující podmínky. Váš syn se svým kamarádem by od sebe neměli být věkově vzdálenější než 2 roky. Oba kluci musí mít také zvolený stejný typ ubytování – pokoj, chatka či stan. Pokud tyto dvě podmínky splníte, máte jistotu, že kluci budou spolu ve stejném oddílu i ve stejné ubikaci.